„Awesome place to develop your vocal skills and acquire new ones! Highly enthusiastic and competent teachers that use individual approach and modern vocal techniques to help you find your unique voice, style and self-confidence as an artist. Classes are a mix of professionalism and a friendly and relaxing atmosphere that will move your singing to a different level.”
– Katherina

„Wspaniała szkoła w sercu Warszawy, z mega sympatyczną i zawsze uśmiechniętą i profesjonalną kadrą, która na pierwszym miejscu stawia upodobania muzyczne swoich uczniów. 🙂 Każda lekcja to niezapomniane spotkanie z muzyką i niesamowite pokłady endorfin, które płyną zarówno z ulubionych dźwięków, jak i z uśmiechu nauczycieli. Dla wszystkich, którzy marzą o śpiewaniu! ❤️ „
– Kasia

o nas

Zapraszamy na indywidualne lekcje śpiewu w centrum Warszawy oraz online na terenie całego kraju czy Świata 😉 ! Do naszego studia może zapisać się KAŻDY niezależnie od wieku czy stopnia zaawansowania! Lekcje śpiewu w Vocal Academy inspirowane są najbardziej efektywnymi współczesnymi technikami wokalnymi i skupiają się na nauce swobodnego i zdrowego śpiewania na całej rozpiętości skali głosu, bez niepotrzebnych zacisków, zmiany barwy czy dyskomfortu i obejmują między innymi:

 

 • wyrównanie rejestrów wokalnych, zlikwidowanie „przerw” w głosie,
 • odkrywanie Twojej wyjątkowej barwy głosu i wykorzystywania jego pełnego potencjału,
 • naukę rozpoznawania i eliminowania niewłaściwych nawyków wokalnych, które męczą Twój głos bądź szkodzą mu,
 • naukę poprawnego i zdrowego dla naszego głosu oddychania podczas śpiewu,
 • poszerzanie skali głosu, 
 • pomoc w doborze repertuaru i tonacji,
 • pracę nad „feelingiem”, frazowaniem, rytmem i artykulacją,
 • muzyczną i literacką interpretację utworów,
 • pomoc przy prawidłowej wymowie tekstów utworów anglojęzycznych,
 • pracę z mikrofonem
  oraz wiele, wiele innych aspektów śpiewania, tak unikatowych jak unikatowy jest Twój głos 🙂

 

nauczyciele

Karolina Linowska
Pola Chobot
Karolina Gwóźdź
Alicja Kuszowska
Iga Kozacka
Klaudia Borczyk
Karolina Charko
Joanna Januszewska
Karolina Linowska

Karolina Linowska

Karolina Linowska– trenerka wokalna i wokalistka, absolwentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na wydziale Artystycznym, gdzie uzyskała tytuł Magistra Sztuki na specjalizacji Śpiew Estradowy. Obecnie tworzy autorski materiał muzyczny utrzymany w konwencji electro popu a jej utwór „Cukrowe głowy” brał udział w krajowych eliminacjach konkursu Eurowizji. Karolina ma także na swoim koncie osiągnięcia rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej na wielu festiwalach i konkursach piosenki. Doświadczenie sceniczne zdobywała od najmłodszych lat na występach lokalnych jak i w różnych programach telewizyjnych. Współpracowała z Kieleckim Teatrem PEGAZ i brała udział w tworzeniu spektakli wystawianych na deskach Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga. Brała udział w zajęciach masterclass z  Andrzejem Piasecznym podczas Projektu AKCELERATOR ROZWOJU jak i wielu innych szkoleniach z technik wokalnych. W swojej pracy stawia na uzyskanie zamierzonego efektu w przyjaznej i komfortowej atmosferze.

Pola Chobot

Pola Chobot

Pola Chobot – śpiewa, pisze muzykę i ubiera ją w słowa. Jest aktywnie koncertująca artystką. Warsztat wokalny doskonaliła pod okiem pedagogów Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, warsztat z układania słów w ładne zdania zafundowała jej wrocławska polonistyka. Współtworzy alternatywny duet Pola Chobot & Adam Baran. Laureatka kilkunastu nagród muzycznych, doceniona m.in. przez Kasię Nosowską (II nagroda Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie) i Natalię Przybysz (I nagroda Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu). Stypendystka European Blues Union. Laureatka nagrody Radia Wrocław „Emocje 2020” za album „Jak wyjść z domu, gdy na świecie mży?”. Nominowana do wrocławskiej nagrody WARTO Gazety Wyborczej. Występowała na takich festiwalach jak m.in. Sziget (Budapeszt), Nottoden Blues Festival (Norwegia), Edison Festiwal, Spring Break, Rawa Blues Festiwal, Fama Festiwal, Slot Art czy Letni Festiwal Jazzowy w Krakowie. W listopadzie 2019 nakładem wytwórni FONOBO label wydała debiutancki album „Jak wyjść z domu, gdy na świecie mży?”. W muzyce najbardziej ceni odwagę, prawdę i taniec na granicy poprawności a w pracy pedagoga wokalnego najbliższe są jej zagadnienia psychologii śpiewu i logopedii. Swój warsztat trenerski doskonaliła na lekcjach ze światowej klasy wokalistami oraz kursach – Doctor Vox Voice Therapy i Flow Phonation. Stale się dokształca, poszerzając swoją wiedzę o najnowsze odkrycia, metody i badania. Wierzy, że tylko zapewnienie holistycznej opieki (fizjoterapeutycznej, logopedycznej, psychologicznej i oczywiście emisyjnej) jest w stanie wydobyć i wykorzystać pełny potencjał głosowy człowieka.

Karolina Gwóźdź

Karolina Gwóźdź

Karolina Gwóźdź – aktorka, wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie,specjalności aktorstwo teatru muzycznego oraz Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego na kierunku wokalistyka jazzowa. Związana z Teatrem Syrena w Warszawie, gdzie można ją zobaczyć w spektaklach muzycznych: next to normal, Kapitan Żbik i żółty saturator, Bitwa o tron oraz Teatrem Muzycznym Variette w Krakowie, gdzie gra w spektaklu Pretty woman.
Jej głos można usłyszeć w bajkach i flimach z dubbingiem, m.in. Tydzień z życia (Netflix), Bia (Disney), Psi Patrol Film (kino), Ridley Jones: Strazniczka Muzeum (Netlix).
Laureatka wielu festiwali wokalnych, m.in. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Festiwalu Piosenki Jeremiego Przybory Stacja Kutno, Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej, Konkursu Singin Mask w Petersburgu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.
Bardzo dużą wagę przywiązuje, nie tylko do samego brzmienia, ale również interpretacji, tekstu i wyrażania swoich emocji poprzez muzykę.

Alicja Kuszowska

Alicja Kuszowska

Alicja Kuszowska – absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Pochodzi z Malborka, gdzie swoją przygodę muzyczną rozpoczynała już od dziecka występując w zespole wokalnym „Balbiny”, znanego z programu telewizyjnego „Od przedszkola do Opola”. Obecnie współtworzy autorski duet „A la”, który skupia się na pisaniu i komponowaniu własnych utworów, jest także częścią projektów takich jak „Back to Aretha – Tribute to Aretha Franklin”, duet ,,Hey Girl” czy „Kolęda Nocka” (koncert realizowany przez Filharmonię Pomorską). Oprócz tego jest także laureatką wielu festiwali wokalnych, takich jak między innymi: IN MEMORIAM X Festiwal Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie (Grand Prix), Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa”… Czy to jest kochanie?”  w Elblągu (1 miejsce i nagroda specjalna) czy 11 Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca bicie” (1 miejsce i nagroda specjalna). Poza działalnością koncertową oraz komponowaniem autorskiej muzyki spełnia się w roli trenera wokalnego prowadząc indywidualne zajęcia wokalne oraz warsztaty dla wokalistów z różnych grup wiekowych –  dzieci, młodzieży i dorosłych, pomagając im zgłębić nie tylko zagadnienia z zakresu techniki wokalnej ale i walki ze stresem i tremą sceniczną.

Iga Kozacka

Iga Kozacka

Iga Kozacka – absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wokalistka, autorka muzyki i tekstów, najchętniej obraca się w stylistyce pop/soul/r’n’b. Półfinalistka programu The Voice of Poland 5 w grupie Edyty Górniak, uczestniczka II edycji programu Bitwa na Głosy. Jest laureatką wielu festiwali i przeglądów wokalnych, takich jak Festiwal „Serca Bicie” im. Andrzeja Zauchy, Konkurs Dobrej piosenki im. Kaliny Jędrusik, Festiwal Niemen NON STOP, Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu 2016, Carpathia Festiwal 2017 czy Ogólnopolski Konkurs Piosenki Śpiewające Obrazy 2018, Festiwal Polskiej Piosenki w Luboniu 2019, na których nie raz zdobywała pierwsze nagrody. Była także uczestniczką Songwriting Camp Zakopane 2019 organizowanym przez ZAiKS, na którym miała możliwość współpracy z utalentowanymi tekściarzami, muzykami i producentami oraz artystami polskiej sceny muzycznej. W czerwcu 2017 ukazał się singiel projektu For Your Soul przy współpracy z raperem MEZO Chemia. Jako wokalistka sesyjna współpracowała z Bartkiem Królikiem przy jego autorskim albumie ,,Pan od muzyki” (2020), gdzie usłyszeć ją można w piosence ,,Z ręką na sercu”. Obecnie pracuje nad własnym materiałem, a jej autorskich piosenek „Lighthouse”, „You better be there for me”, „Now I Know” oraz „Nowy Rok” można już posłuchać na jej kanale YouTube. Piosenki inspirowane są twórczością takich artystów jak Alicia Keys, Allen Stone czy Amy Winehouse oraz brzmieniem The Motown Studio.

Klaudia Borczyk

Klaudia Borczyk

Klaudia Borczyk – absolwentka studiów na kierunku wokalistyka jazzowa w Instytucie Jazzu przy PWSZ w Nysie, Instytutu Sztuki Wokalnej w Krakowie oraz Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Kształciła się u boku takich pedagogów jak: Kevin Mahogany, Jnr Robinson, Johny Henny, Sonia Lachowolska, Katarzyna Godzisz- Antonik, Inga Lewandowska, Danuta Sendecka oraz Anna Serafińska. Od najmłodszych lat bierze udział w wielu warsztatach oraz projektach muzycznych: udzieliła swojego głosu podczas nagrań premierowego singla Mieczysława Szcześniaka pt. „Jeden Świat”, jest byłą wokalistką katowickiego Big Silesian Band pod batutą Joachima Krzyka, obecnie solistka w zespołach gospel: Tree of Sounds oraz AMEN AdoraMus, z którymi koncertuje po Polsce oraz Wielkiej Brytanii.
Ma za sobą także występy u boku Kuby Badacha, Patrycji Markowskiej Piotra Cugowskiego, Kasi Wilk oraz Kasi Klich.  Zwyciężczyni Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie (2012) oraz Nagrody Specjalnej na Festiwalu Anna German (2014). Jej zajęcia wokalne to przede wszystkim poznawanie i nabieranie świadomości swojego głosu, nauka właściwego oddychania oraz zdrowej techniki wokalnej. To rozwijanie wrażliwości muzycznej oraz rozbudzanie kreatywności poprzez interpretację tekstów piosenek i improwizacje wokalne. To praca z samym sobą: oswajaniem stresu, zrozumieniem swoich emocji, a także pokonywaniem własnych słabości i ograniczeń.

 


Karolina Charko

Karolina Charko

Karolina Charko – ukończyła studia magisterskie na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa oraz Edukacja Muzyczna na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Brała udział w licznych programach telewizyjnych i konkursach wokalnych. W pierwszej edycji The Voice of Poland w grupie Ani Dąbrowskiej znalazła się w ćwierćfinale. Jest również półfinalistką VII edycji programu Must Be The Music. W roku 2015 została wyróżniona na Ogólnopolskim Festiwalu Wokalistów Estradowych Urban Tunes w Katowicach.
Współpracowała z wieloma wybitnymi artystami m.in. Kayah, Kuba Badach, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Ania Dąbrowska, Mietek Szczęśniak, Artur Gadowski, Sławek Uniatowski, Kortez. Występowała również w chórkach na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, „Top Trendy”, „Top of the Top”, Lato Zet i Dwójki, oraz w wielu innych muzycznych projektach.
Umiejętności pedagogiczne dodatkowo doskonaliła na licznych warsztatach wokalnych pod kierunkiem m.in. Wojciecha Myrczka, Justyny Motylskiej, Moniki Malec, Mietka Szczęśniaka.

Już w czasie studiów rozpoczęła rozwijanie swojej pasji pedagogicznej. Od kilku lat prowadzi zajęcia z dziećmi i dorosłymi jako instruktor wokalny.

 

Joanna Januszewska

Joanna Januszewska

Joanna Januszewska – absolwentka studiów I i II stopnia wokalistyki jazzowej na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W 2014 roku ukończyła również wyższe studia magisterskie na wydziale filologii angielskiej, uzyskując tytuł magistra. Jako nauczyciel śpiewu pracowała między innymi w Stowarzyszeniu Muzycznym im. S. M. Stoińskiego przy Państwowej Szkole Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach oraz Niepublicznej Szkole Muzyki Rozrywkowej I i II stopnia w Lublinie. Nieustannie poszerza swoją wiedzę biorąc udział w licznych warsztatach wokalnych, m.in. Masterclass z improwizacji jazzowej z Kurtem Ellingiem podczas 7 Śląskiego Festiwalu Jazzowego, Teacher Training podczas European Vocal Camp 2017 czy 1st World’s Voice Teacher’s Expo 2017 oraz World’s Voice Teacher’s Expo 2018, gdzie miała możliwość pracować ze światowej sławy nauczycielami śpiewu takimi jak, na przykład, Greg Enriquez (trener wokalny Celine Dion, Cirque de Soleil), Rachel Black (Seal) czy Wendy Parr (Regina Spektor, Sara Bareiles) i zgłębiać tajniki najbardziej efektywnych współczesnych metod szkolenia głosu, takich jak SLS, IVA, CVT, ESTILL czy MDH BREATHING COORDINATION. Brała także udział w szkoleniach nauczycielskich poświęconych metodzie FLOW PHONATION z Dominiką Płonką oraz Physiological Voice Training wg Dr Huberta Noe, Flow Phonation z Magdaleną Sekułą Lemberger i Magdaleną Kiznkiewicz. Podczas pobytu w Los Angeles miała także przyjemność pracować nad swoim głosem z Kathleen Riggs (córką Setha Riggs’a, założyciela metody Speech Level Singing i trenerką wokalną takich gwiazd jak Ozzy Ozbourne, Nicole Richie czy Dua Lipa) oraz Jasonem Catronem (były trener wokalny w Brett Manning Studios). Jej ulubieni wykonawcy to Stevie Wonder, India Arie, Gregory Porter, Freddie Mercury, Prince, Judith Hill.

lekcje śpiewu

Chcesz rozpocząć naukę śpiewu w naszej szkole ale nie jesteś w stanie dojeżdżać do nas na zajęcia? Zapraszamy zatem na lekcje śpiewu online! Zajęcia online są tak samo efektywne jak standardowe lekcje, nie potrzeba też do nich żadnego specjalnego sprzętu – wystarczy laptop z wbudowanym mikrofonem i kamerą lub, w przypadku starszych komputerów, zwykły mikrofon usb i słuchawki. Zamiast Skype możemy też skorzystać z połączeń przez Messenger, Whatsapp w telefonie czy Facetime, gdzie ustawiamy pełny dostęp do mikrofonu i kamery.

Podobnie jak w przypadku standardowych lekcji, możesz umówić się najpierw na pojedynczą lekcję próbną i dopiero później określić się czy chcesz kontynuować zajęcia w takiej formie.

Potrzebujesz pomocy w przygotowaniu do egzaminów wstępnych do szkoły muzycznej? Nasi nauczyciele śpiewu to absolwenci najbardziej renomowanych szkół muzycznych w całej Polsce, takich jak Instytut Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, Policealne Studium Jazzu na Bednarskiej w Warszawie, Jazz i muzyka estradowa na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, Jazz i Muzyka Estradowa w Gdańsku czy Jazz i Muzyka Estradowa na PWZS w Nysie.
Podczas lekcji śpiewu przygotowujących do egzaminów nauczyciel pomoże Ci między innymi dobrać i opracować odpowiednio repertuar, oswoić się z różnymi zagadnieniami dotyczącymi kształcenia słuchu, notacji muzycznej czy teorii muzyki wymaganymi podczas kwalifikacji do wszystkich szkół muzycznych.

Śpiew to Twoje hobby? W naszej szkole możesz rozwijać swoją pasję pod okiem doświadczonych wokalistów i pedagogów, którzy krok po kroku pokażą Ci jak we właściwy sposób pracować nad techniką wokalną tak, aby śpiewać naturalnym, zdrowym i mocnym głosem bez niepotrzebnych zacisków, zmiany barwy czy uczucia dyskomfortu. Nieważne czy marzysz o karierze zawodowego wokalisty czy traktujesz śpiew wyłącznie jako hobby, zawsze możesz śpiewać lepiej, bardziej świadomie i nauczyć się wykorzystywać pełny potencjał Twojego głosu! Podczas lekcji śpiewu w Vocal Academy pracujemy jednocześnie nad zdrową i poprawną emisją głosu oraz jej wykorzystaniem w dowolnie wybranym przez Ciebie repertuarze zwracając także uwagę na inne aspekty śpiewania takie jak frazowanie,artykulacja, dynamika, poczucie rytmu dykcja czy praca z mikrofonem.

Marzy Ci się udział w telewizyjnych programach i konkursach muzycznych? Chciał(a)byś popracować z kimś kto udzieli Ci praktycznych wskazówek, które pomogą Ci jak najlepiej zaprezentować się podczas przesłuchań? W Vocal Academy chętnie pomożemy Ci przygotować się do różnego rodzaju castingów i konkursów, pracując między innymi nad właściwym doborem repertuaru, który szybko wydobędzie wszystkie walory Twojego głosu i wyróżni Cię wśród pozostałych uczestników, podzielimy się także naszym własnym doświadczeniem z udziału w programach takich jak The Voice of Poland, Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu czy wielu innych prestiżowych konkursach.

regulamin

 • Zapisy przyjmowane są przez cały rok kalendarzowy (również w ferie i wakacje),
 • Lekcje prowadzone są w języku polskim lub angielskim,
 • Zajęcia odbywają się stacjonarnie w naszej lokalizacji w Warszawie (ul. Hoża 86) lub online z dowolnego zakątka Polski czy Świata 🙂
 • Naukę śpiewu może rozpocząć każdy, bez żadnych ograniczeń wiekowych, nie trzeba posiadać żadnego wykształcenia ani doświadczenia muzycznego,
 • Lekcje można nagrywać (dyktafon, telefon etc.), tak aby móc ćwiczyć z nagraniem w domu,
 • Zajęcia prowadzone są wyłącznie w trybie indywidualnym,
 • Można umówić się najpierw na pojedynczą lekcję próbną (koszt takiej pojedynczej lekcji próbnej to 120zł/45minut lub 140zł/60minut) a dopiero później uregulować opłatę za pozostałą liczbę zajęć w danym miesiącu,
 • Standardowo uczniowie opłacają zawsze 4 lekcje w każdym miesiącu a zajęcia odwołane odpowiednio wcześniej są odrabiane w pierwszym wolnym terminie po jego uzgodnieniu z nauczycielem prowadzącym,
 • Opłaty za pakiet 4 lekcji w miesiącu dokonujemy najpóźniej do 10 dnia każdego miesiąca za cały miesiąc z góry na numer konta:

       56 1140 1010 0000 5433 5900 2482  (mBank),

 • Umówiona lekcja może zostać odwołana najpóźniej 24h przed zajęciami, w przeciwnym wypadku zostanie naliczona standardowa opłata za rezerwację miejsca,
 • Lekcje z jednego pakietu (4x45min lub 4x60min) należy wykorzystać w ciągu 6 miesięcy od momentu zaksięgowania opłaty na naszym koncie. Po tym czasie nie będzie już możliwości ich wykorzystania, a opłata za niewykorzystane lekcje nie będzie zwracana,
 • Istnieje możliwość wykupienia imiennego vouchera na dowolną ilość lekcji w naszej szkole (online lub stacjonarnie). Vouchery można zamawiać przez cały rok kalendarzowy, możemy je przygotować w formie pdf do samodzielnego wydruku lub gotowy do odbioru u Nas na miejscu. Aby wykupić voucher wystarczy podać imię i nazwisko osoby obdarowanej, określić liczbę lekcji, którą chcemy opłacić i przesłać nam potwierdzenie przelewu. Po więcej szczegółowych informacji na ten temat zapraszamy do kontaktu mailowego  – przez formularz kontaktowy lub dzwoniąc bezpośrednio pod nasz numer telefonu
 • We offer singing lessons for foreigners living in Warsaw (lessons in English) or anywhere in Poland or in the World :)) (online via Skype or any other communicator). For more info please feel free to send us a private message or call us.

CENNIK

Lekcje śpiewu (stacjonarnie i online) :


Pakiet 4 lekcji po 45 minut:   480zł/m-c

Pakiet 4 lekcji po 60 minut:   560zł/m-c

Pojedyncza lekcja próbna: 120zł /45minut lub 140zł/60minut

Numer konta do wpłat: 56 1140 1010 0000 5433 5900 2482 (mBank)

 

WAŻNE !!!
Lekcja może być odwołana najpóźniej 24h przed ustalonym terminem zajęć, w przeciwnym wypadku zostanie naliczona normalna opłata za rezerwację miejsca.

kontakt

Studio Wokalne Vocal Academy

ul. Hoża 86
00-682 Warszawa


Tel. 513 163 395

vocal.academy(at)o2.pl

*nie zaspamujemy Twojej skrzynki 🙂

 

Tu jesteśmy:

Hoża 86, 00-682 Warszawa, województwo mazowieckie, Polska