Karolina Gwóźdź

Karolina Gwóźdź – aktorka, wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie,specjalności aktorstwo teatru muzycznego oraz Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego na kierunku wokalistyka jazzowa. Związana z Teatrem Syrena w Warszawie, gdzie można ją zobaczyć w spektaklach muzycznych: next to normal, Kapitan Żbik i żółty saturator, Bitwa o tron oraz Teatrem Muzycznym Variette w Krakowie, gdzie gra w spektaklu Pretty woman.
Jej głos można usłyszeć w bajkach i flimach z dubbingiem, m.in. Tydzień z życia (Netflix), Bia (Disney), Psi Patrol Film (kino), Ridley Jones: Strazniczka Muzeum (Netlix).
Laureatka wielu festiwali wokalnych, m.in. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Festiwalu Piosenki Jeremiego Przybory Stacja Kutno, Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej, Konkursu Singin Mask w Petersburgu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.
Bardzo dużą wagę przywiązuje, nie tylko do samego brzmienia, ale również interpretacji, tekstu i wyrażania swoich emocji poprzez muzykę.