Judyta Pisarczyk

Judyta Pisarczyk – absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazz i Muzyka Estradowa, trenerka wokalna. Zdobywczyni nagrody Best Vocalist International Jazz Festival „Johnny Raducanu” (Rumunia), Grand Prix Ladies’ Jazz Festival w Gdyni, III miejsca na Riga Jazz Festival (Łotwa). Laureatka polskich festiwali jazzowych takich jak Blue Note Competition, Novum Jazz Festiwal, MSWJ w Zamościu.
W 2017 roku nagrała swój debiutancki album live „Koncert w Trójce”, który został wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia w 2018 roku. W PODSUMOWANIU ROKU 2018 wg Adama Dobrzyńskiego płyta znalazła się na 1 miejscu w kategorii Jazzowy Polski Debiut Roku.
Artystka od kilku lat posiada swój regularny zespół Judyta Pisarczyk Quartet, z którym koncertuje. Występuje zarówno w Polsce jak i za granicą, pojawiła się między innymi na festiwalu Jazz Time w Estonii oraz Rigas Ritmi na Łotwie. Śpiewała u boku Bobby’ego McFerrina w ramach trasy koncertowej „Circlesongs” w Polsce w 2018 roku.